Vyhledávání

Kontakt

Zuzana Viznarová

www.jogapilatescentrum.cz

774 371 799

jogazuza@seznam.cz

Partnerská jóga a acro yoga

Partnerská jóga a acro yoga

Nově pořádáme s Petrem Ševčíkem www.petrsevcik.com workshopy a kurzy partnerské jógy a acro yogy v Přerově i ve Zlíně.

V případě zájmu rádi přijedeme udělat workshop partnerské jógy i u Vás :-)

Partnerská jóga kombinuje klasické jógové asány a práci s tělem partnera převzatou z thajské masáže. Právě díky spolupráci s partnerem dochází k hlubšímu protažení a posílení vašeho těla a vede k lepšímu uvědomění a prožití jógových pozic. Někdy nám spolupráce s druhým přinese lehkost do složité pozice, jinde naopak objevíme nové výzvy.

Partnerská jóga přináší možnost sdílet praktikování jógy s někým blízkým, učí důvěře v druhého, vzájemné komunikaci a sdílení, je o rovnováze mezi přijímáním a dáváním, schopnosti uvolnit se a odevzdat, o jednotě s druhým, o podpoře a respektu.

Partnerská jóga zároveň může být léčivý nástroj, který nás naučí vnímat partnera na hlubší úrovni. Je to dotyková terapie, která sbližuje a pokud se oba společně prostřednictvím jógy dostaneme do našeho středu, sladíme dech a plně se oddáme pozici, můžeme být schopni porozumět nejen sami sobě, ale s úctou, respektem a pokorou vnímat i svého partnera.

Acro Yoga spojuje duchovní moudrost jógy, milující laskavost thajské masáže a dynamickou sílu akrobacie. Tyto tři starodávné techniky formují tuto praxi, která kultivuje důvěru, spojení a hravost.

Terapeutické létání se dá přirovnat k masáži ve vzduchu. Thajská masáž, neboli „Nuad“, znamená „léčivý dotek“ a je typem pasivního jógového cvičení a harmonizační masáže. Přenesením těchto léčivých technik do vzdušného prostoru vstoupíme do oblasti terapeutického létání. Náš partner bude létat za podpory našich nohou a paží a za pomocí gravitace zakusí jemné rotace a protažení. Páteř se prodlouží a napětí usazené především v ramenou a zádech se uvolní. „Bázování“ nám naopak pomůže zakusit spojení se zemí, stabilitu, vnitřní klid a pevnost.

Workshopy zakončujeme příjemnou thajskou masáží, která je směsicí rytmických houpavých pohybu, měkkých i hlubokých tahů, strečingu, manipulačních technik a pasivních jógových pozic, které přirozeně upravují, popřípadě stimulují energetický tok v těle. Namáhané svaly dostanou zaslouženou péči a uvolnění a zároveň tím vytvoříme prostor k naslouchání druhému tělu a rozvíjení léčivého dotyku.